Grad mladih

PROGRAM ''DJECA U PRIRODI''

Realizirajući program ''Djeca u prirodi'' djeca su naučila mnogo toga o sebi, ljudima oko sebe i svojoj okolini.

Većini djece je to prvo odvajanje koje su uspješno podnijeli. Zbog dobre emocionalne pripreme, djeca su se osjećala sigurno i zašićeno. Samostalnost se očitovala i u razvoju osjećaja pripadnosti grupi i vrtiću. Djeca su pokazala visoki stupanj suradničke komunikacije i prihvaćanje pravila života u zajednici.

Cjelodnevnim boravkom na zraku djeci je omogućeno istraživanje biljnog i životinjskog svijeta.

Raznim aktivnostima (šetnje u prirodi, natjecateljske igre, igre s pjevanjem…) djeca su razvijala sve oblike prirodnog kretanja i realizaciju zadaća u tjelesnom i psihomotornom razvoju.

Nastupajući na pozornici s vrtićkom himnom, djeca su dobila jedno lijepo iskustvo predstavljanja svog vrtića.

Svi kabineti su tematski, sadržajno bogato opremljeni te predstavljaju izuzetno poticajnu okolinu za istraživanje i rad djece.

Najveće oduševljenje među djecom izazvale su priče, pjesme i igre o patuljcima.

I djeca i roditelji izrekli su svoje zadovoljstvo programom i trudom koji smo uložili u zadovoljavanju dječjih potreba i interesa.